В драма с 16 дузпи: Спартак (Пд) елиминира Гигант за купата на АФЛ

0

Спартак (Пловдив) победи Гигант (Съединение) във финала на Област Пловдив от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Пловдивчани се наложиха драматично с общи резултат 8:7 след изпълнения на дузпи.

Редовните 90-те минути завършиха при резултат 1:1. Свилен Щерев откри за Гигант с глава след центриране на Здравко Жилов в 25-ата минута. 10 по-късно Мирослав Радев изравни от фал. През втората част селекцията на Георги Мечечиев доминираше, но не успя да материализира предимството си.

Дузпите започнаха с пропуск на Тодор Тимонов от Спартак. Християн Казаков обаче не вкара четвъртата за тима от Съединение. Съотборникът му Васко Василев пък пропиля осмата и спартаковци се класираха за следващия кръг.