Уморен, слаб, безидеен! Левски пак не би извън София, провали се и край Околчица (ВИДЕО)

0
Снимка: Ботев (Враца)

Левски продължава с безуспешните си опити да стигне до победа в двубоите извън София. Този път „сините“ се провалиха при гостуването си на Ботев (Вр) в мач от XXIV кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ край Околчица, възпитаниците на Петър Хубчев стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

Футболистите на столичния гранд бяха видимо уморени от изиграните 120 минути срещу Лудогорец в четвъртък, като това доведе много слаба и откровено безидейна игра. За цялото времетраене на срещата, левскарите не успяха нито веднъж да застрашат сериозно вратаря на домакините Красимир Костов.

В 5-ата минута Спиерингс отправи силен удар от сериозна дистанция. Костов плонжира и изби, след което и улови топката, преди да излезе в корнер.

В 16-ата минута Ботев можеше да поведе. След центриране отдясно, Даниел Генов засече хубаво с глава. Топката обаче профуча до лявата греда.

В ответната атака Нуно Рейш изстреля снаряд далеч извън наказателното поле, но над вратата.

В 38-ата минута Даниел Генов бе на път да се откъсне сам срещу Миятович. След единоборство с Йоанис Каргас обаче, футболистът на Ботев (Вр) падна на земята. Домакините бурно поискаха фаул и червен картон за „синия“ защитник. Главният съдия обаче не видя нарушение на правилата и остави играта да продължи.

Минутка по-късно Станислав Костов получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Стражът на врачани обаче улови сигурно.

В ответната атака Петър Атанасов прати топката в мрежата на Миятович. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада при паса на влезлия като резерва Доминик Янков.

В 61-ата минута Левски получи право да изпълни фаул пред наказателното поле. Живко Миланов застана зад топката, но ударът му премина високо над вратата.

60 секунди по-късно Горанов центрира отляво, Робърта засече с глава, но Костов улови без особени проблеми.

В 73-ата минута Даниел Генов се измъкна от засадата при пас от дълбочина, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Миятович обаче се намеси сигурно и улови.

По-малко от 120 секунди след това Даниел Генов изпълни много добре фаул, но топката премина до дясната греда.