Убийствено ефективни Левски и Робърта втори след победа в Стара Загора (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Берое в мач от първата шестица на родния футболен елит. На стадиона в Стара Загора, „сините“ се наложиха с 2:1. Любопитно е, че възпитаниците на Георги Тодоров показаха убийствена ефективност – 2 гола от 2 точни удара, като и двата бяха дело на Найджъл Робърта. Със спечелените 3 точки, Левски се изкачи на второ място във временното класиране.

За двама от Левски този мач бе последен за тях със синята фланелка. Това са игралият като капитан в днешната среща Хали Тиам и вратарят Милан Миятович.

Берое можеше да поведе след малко повече от минута игра. Фал изведе в наказателното поле Крум Стоянов, който от малък ъгъл стреля по диагонала, но покрай вратата.

В 6-ата минута „сините“ не изнесоха добре, топката стигна до Камбуров, който на дъгата пред наказателното поле залъга Ейолфсон и стреля по земя. Миятович обаче плонжира и улови.

В 16-ата минута Конте стреля мощно от сериозна дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В 22-ата минута Левски поведе с първия си удар по посока вратата на домакините. Мезаг не успя да изнесе, Спиерингс пресече и намери в наказателното поле на Найджъл Робърта. „Синият“ голмайстор пък с майсторски удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Перниш за 0:1.

180 секунди по-късно столичани можеха да удвоят аванса си. Здравко Димитров центрира от фал, Ейолфсон засече с глава, но покрай дясната греда.

В 29-ата минута Берое по чудо не изравни. Гостите не успяха да изчистят центрирана в наказателното поле топка. Тя стигна до Ибрахима Конте, който изстреля истински снаряд, но на сантиметри над напречната греда.

Берое изравни в 34-ата минута. Ибрахима Конте центрира отляво, Миятович тръгна да пресича, но се върна. Камбуров пък засече от много трудна позиция от въздуха, топката мина между краката на вратаря и спря в мрежата му за 1:1.

В 41-ата минута Цветков нанесе плътен удар от дистанция, който обаче Миятович улови без проблем.

120 секунди след това, сантиметри разделиха Берое от пълен обрат. Камбуров центрира отляво, Туба засече с глава, а топката „облиза“ дясната греда на Миятович.

В 56-ата минута Крум Стоянов получи пред наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда на Миятович.

120 секунди по-късно Юруков стреля от границата н наказателното поле. Туба скочи на шпагат, топката се отклони в крака му, след това в ръката му и напусна пределите на терена. Главният рефер Валентин Железов в ситуацията отсъди корнер.

В 65-ата минута Иван Минчев отправи много коварен изстрел от сериозна дистанция. Миятович обаче успя да избие отиващата под гредата му топка в корнер.

В 72-ата минута Левски отново поведе. Деян Лозев изведе Найджъл Робърта зад защитата на Берое. Нападателят на „сините“ се пребори с опитвщия да му попречи Туба и много фино прати топката покрай Перниш за 1:2.

10 минути по-късно Берое можеше да изравни. Лозев сгреши при изнасянето, топката стигна на границата на наказателното поле до Камбуров. Ветеранът стреля незабавно, но на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

В 88-ата минута Камбуров бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но ударът му на шпагат бе доста неточен.