Тунчев: Няма място за приятелство срещу ЦСКА 1948! Почнат ли младите да се главозамайват, бързо ще ги приземим

0
александър тунчев
-
-

„Мачът с ЦСКА 1948 е ключов и стратегически важен за нас. В него няма място за приятелство“, призна треньорът на Локо (Пд) Александър Тунчев пред „Мач Телеграф“. Младият специалист е близък с един от директорите в новия „червен“ клуб Кирил Котев, както и с голмайстора Мартин Камбуров. Тримата бяха съотборници в шампионския отбор на „смърфовете“ и поддържат близки отношения и извън терена.

Освен това новият асистент в щаба на Локо – Йордан Юруков, е бивш треньор на ЦСКА 1948 и също има доста приятели в клуба.

„След тези две седмици е важно да тръгнем с победа. За мен това ще официален дебют. Нямаше какво да си кажем и с Котев, и с Камбуров преди срещата. Ще говорим след нея. Равенствата в последните две домакинства ни разочароваха. Сега е важно да спечелим трите точки и да покажем, че продължаваме да сме фактор в първенството, футболистите работиха сериозно и разбират колко са ни необходими трите точки. Сигурен съм, че ще дадат всичко от себе си. Съперникът е изключително силен отбор и ни е пряк конкурент в битката за място в Топ 3″, категоричен бе Тунчев.

Тунчев и Локо ще борят зависимостта от Бруно! Бала с голямо колебание (ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ)

„Това, че искам да налагаме повече млади футболисти, не значи, че ще ги толерирам незаслужено. Младите трябва да ме убедят, че заслужават шанса си, нищо даром няма да им дам. В тренировките, по време на мачовете със своята възраст, при шансовете в първия отбор те трябва да ни убеждават, че си струва да им имаме доверие. Почнат ли да се главозамайват, бързо ще ги приземим“, добави бившият защитник на Лестър и Кристъл Палас.

До момента Локо и ЦСКА 1948 са играли само един официален мач помежду си. „Черно-белите“ спечелиха с 2:0 навръх 3 март тази година в четвъртфинал за Купата на България. Митко Илиев се разписа от дузпа в 42-рата минута на „Лаута“, а второто попадение вкара Бирсен Карагарен.