ЦСКА-София удари лошо Левски в дербито,сините завършиха с 9 човека(ВИДЕО)

1
Снимка: cska.bg

Отборите на Левски и ЦСКА-София завършиха  при резултат 0:2 в дербито от последния 26-ия кръг на редовния сезон в родната ни Първа лига Лига. Жул Кейта беше точен в 14-ата минута. Жорди Кайседо удвои в 37-ата минута.Пътищата на двата тима ще се разделят по време на плейофите и интересът на феновете е огромен. Пуснатите в продажба билети при ограничен капацитет от 4000 зрители бяха разпродадени за по-малко от час.

Още в третата минута Мартин Петков удари горната греда от фаул. Символичните гости отвърнаха със силен удар на Кери, който мина покрай лявата греда на Микулич. Поредната грешка на синята защита за този сезон доведе до гол в тяхна врата. Това се случи в 14-ата минута, когато Федерико Варела центрира отлично, а най-ниският на терена от „червените“ изпревари Рерас и с глава прати топката под гредата на Микулич. Така първият точен удар във вратата на хърватския вратар завърши с втория гол за сезона на крилото, който се бе разписвал само срещу Лудогорец през есента.

Голмайсторът беше активен и в следващите минути, но при нов пробив отдясно, след който не успя да намери Кайседо пред вратата на „сините“, се контузи. Така в 25-ата минута Георги Йомов влезе на мястото на Кейта, а секунди след това Петков от Левски получи първия жълт картон.

Федерико Варела изведе страхотно Георги Йомов зад гърба на отбраната на Левски в 36-ата минута. Българинът опита да прехвърли Микулич, който обаче спря удара му, а при последвалия опит на крилото от ЦСКА-София с глава прати топката аут от много малък удар. В 37-ата минута ЦСКА-София поведе с два гола. Енрике Рафаел проби отляво и опита да намери Йомов, но отбраната на Левски привидно се справи. Топката стигна в Тома Даске, а французинът просто я подаде на Кайседо, който шутира с левия крак. Кълбото се отби в крак на „син“ бранител и влетя в мрежата на Микулич.Шест след началото на втората част Греъм Кери загуби топката при изнасянето ѝ, а Мартин Петков изведе вдясно Андриан Краев. Братът на Божидар Краев шутира отдясно, но опитът му не немери очертанията на вратата на Бусато.

В 63-ата минута Федерико Варела даде поредния си страхотен пас зад отбраната на Левски за Кайседо. Нападателят опита да елиминира Микулич с чукване встрани, но падна.

Четвърт час преди края Греъм Кери изведе с дълъг пас вляво Георги Йомов, той елиминира съпротивата на Даске и шутира диагонално, но слабо. Левски трябваше да доиграе мача след 85-ата минута с човек по-малко, тъй като бранителят Георги Александров получи контузия, а Живко Миланов вече бе извършил всичките си смени. В продължението сините останаха с двама души по-малко след директен червен картон на Илия Димитров.