ЦСКА-София удари Ботев със спорен гол! Белтраме с дебютно попадение и фрапантен пропуск (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

ЦСКА-София победи Ботев (Пловдив) в мач от XXII кръг на efbet Лига. На стадион „Българска армия“, възпитаниците на Милош Крушчич се наложиха с минималното 1:0.

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Ферарио Спасов, получи неприятна новина още преди началото на мача. Антонио Вутов се контузи и мястото му в титулярния състав бе заето от Джонатан Перейра.

Ботев можеше да поведе малко след като измина минута игра. Гълъбов върна лошо, Тонев пресече, остана сам срещу Бусато и стреля, но покрай вратата.

ЦСКА-София откри резулталта в 34-ата минута. Али Соу чудесно с едно, с гръб към вратата, намери Стефано Белтраме. Италианецът преодоля Ничев прати топката покрай Янко Георгиев за 1:0.

Така се стигна до 34-ата минута, в която ЦСКА-София откри резултата при първото си голово положение. Али Соу добре отклони топката към Белтраме, който преодоля Ничев и майсторски пусна топката покрай Георгиев за 1:0. В ситуацията останаха сериозни съмнения, че новото попълнение на „червените“, за когото това бе дебютен гол, си пое топката с ръка. „Канарчетата“ протестираха, но главният рефер посочи центъра.

На почивката Ферарио Спасов трябваше да направи втора принудителна смяна. Димитър Тонев смени Радослав Терзиев.

В 54-ата минута Неделев изпълни хубаво фаул, но Бусато изчисти в корнер отиващата под гредата му топка.

В 63-ата минута ЦСКА-София организира светкавична контра. Едвин Джеси нахлу в наказателното поле и пусна успоредно към Али Соу. Нападателят засече с пета, но покрай вратата.

В 70-ата минута ЦСКА-София направи фрапантен пропуск. Рафаел Енрике получи вляво на наказателното поле и пусна прекрасно към Белтраме. Италианецът засече напълно необезпокояван от границата на вратарското поле, но в аут.

В 74-ата минута Димитър Тонев нанесе мощен удар от сериозна дистанция, който премина покрай лявата греда.

В добавеното време Рафаел Енрике остана сам срещу вратаря, малко по диагонал. Ударът му обаче премина високо над напречната греда.