ЦСКА-София с пестелива, но важна победа срещу Спартак (ВИДЕО)

cska sofiq spartak varna
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Спартак(Варна) с 1:0 и запазва аванса си на върха, Срещата се игра пред около 7000 зрители на стадион Българска армия.

В петата минута минута Християн Петров напредна през центъра и нанесе тежък удар от дистанция, но топката излезе в аут.

Червеният отбор излезе напред след 14 минути игра. Брадли де Нойер центрира отляво, Лазар Туфегджич пропусна топката към Маурисио Гарсез, който бе оставен непокрит и безпроблемно прати топката в мрежата на Кристиано Фигейредо от близка дистанция.

В следващия четвърт час темпото на игра падна, с което намаля и натискът на ЦСКА. „Червените“ имаха само териториално преимущество, но без да стигнат до чисто голово положение.

В 33-ата минута Спартак Варна стигна до най-доброто си положение от началото на двубоя. Жоао Марио се измъкна от далеч по-бавния Амос Юга и остана сам срещу Густаво Бусато, но бразилският вратар се спрари и изби.

ЦСКА-София имаше добра възможност за второ попадение 11 минути по-късно. След центриране от ъглов удар Юрген Матей засече с глава и нанесе точен удар, но Фигейредо улови.

Две минути бяха нужни на армейците за първо добро положение през втората част. Тобиас Хайнц получи извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, бе изпуснат от Луан и стреля към далечния ъгъл, но в аут.

В 51-ата минута Дюкенс Назон пропиля залтен шанс да удвои аванса на своя тим, след като залъга Луан и остана сам срещу Кристиано Фигейредо, който протегна ръка и изби току пред погледа на хаитянския нападател.

Двубоят бе спрян за кратко около 55- та  минута  заради димна завеса, създадена от феновете на домакините в Сектор „Г“.

В 71-ата минута Бусато за втори път предотврати изравнителния гол. Йорданов преодоля противников състезател отдясно в наказателното поле и центрира опасно в малкия пеналт, където Антуи от три-четири метра не успя да преодолее Бусато.

Веднага след това Марселино Кареасо центрира коварно отдясно, Кристиано Фигейредо не се намеси убедително и топката кацна в напречната му греда и излезе в корнер.

Седем минути по-късно Дюкенс Назон напредна отляво в наказателното поле и отправи красив удар към далечния ъгъл, но в аут.

Така ЦСКА-София продължава да е водач с 4 точки пред Лудогорец.