ЦСКА-София обърна Ботев (Вр) под Околчица в атрактивен мач с 6 гола (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Ботев (Враца) в мач от VIII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица домакините поведоха. Това обаче не смути „червените“, които обърнаха резултата в своя полза, печелейки с 4:2.

Ботев (Вр) поведе още в 7-ата минута. Юлиан Ненов изведе с прекрасен пас Виктор Василев, който се сблъска с Евтимов. Топката продължи между двамата към опразнената врата, а Дориан Бабунски я прати в мрежата за 1:0.

ЦСКА-София отговори бързо и в 16-ата минута резултатът бе изравнен. Йоан Баи проби отляво и центрира успоредно. Кайседо не успя да отиграе с глава, но дебнещият зад него Георги Йомов засече от границата на вратарското поле за 1:1. Любопитно е, че това бе първо шампионатно попадение за Йомов с „червения“ екип.

След половин час игра Варела стреля силно от границата на наказателното поле, но право в Костов.

В 39-ата минута ЦСКА-София стигна до пълен обрат. Йомов нахлу вдясно в наказателното поле и пусна успореден пас. Жорди Кайседо се размина с топката. Трима от Ботев пък само я изгледаха, без никой да я изчисти. От това се възползва Брадли Мазику, който я пое, излезе сам срещу Костов и отправи удар между краката му за 1:2.

180 секунди по-късно Томас Лам стреля много опасно от фал. Топката обаче профуча над напречната греда.

В последната минута на редовното време Асен Дончев шутира мощно от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри над вратата.

В 50-ата минута ЦСКА-София сложи точка на спора. Йоан Баи получи вляво пас от Варела, нахлу в наказателното поле и с премерен удар по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе установено, че такава няма, а голът бе зачетен за 1:3.

В 59-ата минута Томас Лам стреля от границата на наказателното поле, насочвайки към горния ляв ъгъл на вратата. Костов обаче успя да избие.

В 65-ата минута Томас Лам остана сам срещу вратаря. Ударът му на 2-3 метра пред вратарското поле обаче бе право в Костов, който изби.

Секунди по-късно пък Йомов бе изведен очи в очи с Костов. Вратарят обаче добре скъси, което принуди крилото да го заобикаля и да си затвори прекалено много ъгъла, вследствие на което ударът му не намери очертанията на вратата.

В 73-ата минута Ботев все пак успя да върне едно попадение. След центриране в наказателното поле, Красимир Тодоров много съобразително изведе малко пред на ъгъла на вратарското поле Мирослав Маринов, който от движение опита да скъса мрежата за 2:3.

В 81-ата минута обаче ЦСКА-София възстанови аванса си от две попадения. Яник Вилдсхут изведе Йомов, който успя да мине между двама футболисти на домакините и с фин удар по земя да намери долния ляв ъгъл на вратата за 2:4.

В последните секунди на 6-минутно продължение Греъм Кери нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче срещна лявата греда.