ЦСКА-София излъга Арда и е на 1/2-финал за Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
cska arda
-
-

ЦСКА-София е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. В 1/4-финален мач от надпреварата, игран на националния стадион „Васил Левски“, „армейците“ победиха Арда с 1:0. Така те се присъединиха към Ботев (Пд) и Хебър. Утре Лудогорец и ЦСКА 1948 ще определят последния участник в полуфиналната фаза, жребият за която е веднага след двубоя.

В 8-ата минута далечен удар на Турицов премина над вратата.

ЦСКА-София поведе в 18-ата минута. Хайнц центрира ниско от фал. Линдсет продължи триково с пета. Защитата на Арда не успя да изчисти и топката стигна на границата на вратарското поле до Амос Юга, който без проблеми я прати в мрежата за 1:0.

В 37-ата минута Станислав Иванов намери на границата на наказателното поле Иван Коконов, чийто шут обаче бе неточен.

В ответната атака изстрел на Линдсет попадна право в ръцете на Господинов.

В 38-ата минута Арда по чудо не изравни. Станислав Иванов преодоля последователно Вион и Петров, излезе сам срещу вратаря и нанесе удар. Бусато обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да не попадне в мрежата, а да излезе в корнер.

120 секунди по-късно Фаетон изведе вляво в наказателното поле Асприля. Последният стреля по диагонала, но на сантиметри от лявата греда.

ЦСКА-София можеше да удвои аванса си в 49-ата минута. Хайнц центрира от корнер на първа греда. Юрген Матей засече с глава, но Господинов плонжира и изби.

Секунди по-късно Фаетон премина през куп от играчи на Арда, нахлу в наказателното поле и стреля с левия крак. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В ответната атака Принц Окезие опита да изненада Бусато от малък ъгъл. Вратарят обаче успя да спре топката с една ръка, а след това и да я улови.

В 72-ата минута Марселино Кареасо стреля към долния десен ъгъл на вратата. Господинов обаче улови сигурно.

6 минути по-късно Асприля намери в наказателното поле Мартин Стойчев. Бившият футболист на Арда шутира мощно, но топката профуча над напречната греда.

Минута преди края на редовното време Борис Тютюков получи в наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се и нанесе удар по диагонала. Топката обаче премина покрай дясната греда.