ЦСКА би драматично Дея,ще има 3-ти мач в Бургас

0
deq 42

ЦСКА остава в битката за достигане до полуфинали в първенството на еfbet Супер Волей. Червените надиграха като домакини Дея спорт (Бургас) с 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10) във втория мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи.

Така армейците изравниха серията 1:1 победи и ще се играе трети решителен двубой. Той е насрочен за 8 април от 18:00 часа в зала „Младост“ в Бургас.

Тимът на Дея бе без основния си разпределител и капитан Георги Братоев, който не взе участие в мача поради наказание. Той бе заместен от младия Борислав Николов.

Домакините също имаха здравословни проблеми, като играха в най-важните моменти бяха без основното си либеро Добромир Иванов, който бе заместен от Валентин Пейчев. След като изтърваха съперника при гостуването си в първия мач, сега те излязоха устремени за реванш и успяха да наложат волята си в тежксата битка.

Двубоят бе повторение на първия сблъсък в Бургас, като отново крайния победител бе излъчен след оспорвана петгеймова битка. Имаше много динамика, страхотни отигравания и борба от двете страни на мрежата. В крайна сметка армейците, подкрепяни от страхотната си публика, показаха, че заслужават не по-малко от Дея да продължат напред, като двата тима ще се срещнат отново след два дни в Бургас.

Армейците стартираха с голяма мотивация за успех на свой терен и поведоха ударно с 5:2 и 7:3. Превъзходството им се запази до 12:8. В този момент бургазлии засилиха сервиса си, който се оказа решаващ за обрата. Гостите направиха две дълги серии от този елемен, като разбиха посрещането на домакините. Тон даде Тодор Вълчев, а след неговите изпълнения от крайната линия Дея изравни при 13:13. Последва ном щурм на сервис от Стефан Чавдаров, включително и два поредни аса и Дея излезе напред с две точки 16:14. Домакините се стъписаха и започнаха да грешат. Треньорът Сашо Попов потърси промяна в играта, като на поста разпределител се появи Делчо Раев, но и това не помогна. Водачеството на Дея се запази докрай. ЦСКА се опита на се върне, като в решителните минути намали разликата до две точки 21:23, но бургазлии не позволиха по-голямо противодействие. Устояха на всички атаки и затвориха гейма, като поведоха с 1:0.

Във втората част ЦСКА излезе с още по-нахъсано и показаха възможности. Атаката потръгна, а Димитър Димитров бе в стихията си. Червените взеха първоначален аванс с 9:5, а в средата водеха с 15:11. Те запазиха стабилност и не дадоха шансове на съперника, като спечелиха гейма за равенството 1:1.

Възходящата линия на ЦСКА не се запази. Третата част започна под диктовката на Дея, като отново сервисът даде разликата. Гостите имаха водеща роля до средата, като водеха с 15:12. Армейците вдигнаха темпото и изравниха при 17:17. Дея отново дръпна с две точки 20:18, като разликата се запази докрай и те спечелиха с 25:23.

Пореден обрат стана в четвъртата част, когато домакините отново бяха по-добрият тим на полето. В средата на гейма армейците направиха голяма разлика 17:11 и буквално повалиха съперника. Треньорът на Дея Франческо Кадеду пък видя накъде отиват нещата и извади основния си състав, за да се подготви за тойбрека.

В петата решителна част ЦСКА вдигна на крака публиката си, като започна ударно с 5:0, а Димитър Димитров бе неудържим. Дея се опита да се върне и намали до 4:5, но за повече нямаше сили. Армейците показаха воля и страхотна борбеност в най-важните минути. Запазиха стабилност и удържаха фронта докрай, като наложиха волята си за крайното 3:2.

Пореден страхотен мач направи Димитър Димитров, който завърши с 32 точки за победата на ЦСКА (2 блока). Трима волейболисти на червените Александър Симеонов, Иван Михал (7 блока) и Симеон Александров завършиха с еднакъв актив от по 12 точки

За Дея най-резултатен бе Николай Учиков, който приключи с 28 точки ( 1 ас, 2 блока)