ЦСКА 1948 спря серията на Черно море

0
381690037 790149823119627 5258098567680636034 n

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха наравно 1:1 в напечен мач, който обаче не предложи сериозни футболни достойнства. Така бе спряна победната серия на варналии, но те остават без загуба 10 кръга. Първият точен удар в двубоя дойде в 19-ата минута. Ивайло Чочев стреля от далечно разстояние, но ударът му не затрудни Николай Дюлгеров. В следващата атака пък Атанас Илиев отправи опасен изстрел, който мина близо до страничната греда на Даниел Наумов.

В 43-ата минута Черно море създаде най-опасната ситуация в мача. Едгар Пашеко получи от Мазир Сула, но ударът му с левия крак мина над напречната греда на ЦСКА 1948. Алекс Фернандес също опита късмета си в края на полувремето, но и той не беше точен.

Във втората минута на добавеното време на втората част „моряците“ поведоха. Пабло Гарсия върна топката в наказателното поле, кълбото попадна в Алекс Фернандес, а той продължи към Атанас Илиев, който отбеляза за 1:0.

Осем минути след началото на второто полувреме Педриньо прати топката извън стадиона след шут от границата на наказателното поле. Предии това защитата на варненци блокира изстрели на Чочев и Ценов.

В 64-ата минута Георги Русев изпълни корнер, а топката попадна на главата на Елитон. Неговият изстрел обаче бе крайно неточен.

В 73-ата минута Видар Кяртенсон изравни резултата с първото си попадение с фланелката на ЦСКА 1948. Георги Русев центрира от статично положение, а исландецът се измъкна от Пабло Гарсия и стреля с глава в долния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров.

Седем минути по-късно Исмаил Иса свали към Пашеко, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

В 83-ата минута отново Сула се освободи от Ивайло Чочев и Парвиз Умарбаев, но изстрелът му бе неточен.