Марек разби Спартак Плевен у дома

0
chernomoretz marek (75)

Новакът във Втора лига Марек Дупница цаписа убедителна победа, след като разби с 4:1 Спартак Плевен в мач от 10-ия кръг на Втора лига.

Така дупничани излязоха на 2-а позиция преди останалите мачове от кръга, като имат 21 точки в актива си, колкото има и лидерът Септември София. Спартак Плевен пък остава 11-и с 12 точки до момента през сезона.

На стадион „Бончук“ в Дупница двата отбора не си вкараха гол през първото полувреме, но след почивката попаденията заваляха. В 54-ата минута Христо Каймакански даде аванс на Марек, а Николай Ганчев удвои в 67-ата минута.

Десет минути след това дупничани си решиха мача с трети гол, дело на Боян Стойнев, а минута преди края на редовното време Даниел Гогов вкара за 4:0. В добавеното време плевенчани стигнаха до почетно попадение, дело на Атанасиос Пицолис.

В другия мач от деня Дунав Русе постигна много важна победа с 1:0 като гост на Марица Пловдив и така събра 15 точки, изкачвайки се на 7-о място, докато Марица е 10-и с 13 точки.