Дунав пречупи Марица като гост

0
chernomoretz dunav

Дунав (Русе) спечели много важни и изстрадани три точки от визитата си на Марица (Пловдив). Русенци победиха пловдивчани с 1:0 в среща от 10-ия кръг от шампионата във Втора лига. Мирослав Минчев (21) отбеляза единственото попадение в срещата.

В 16-ата минута Дунав направи умопомрачаващ пропуск чрез своя нападател Мирослав Будинов. Слаб успореден пас на Ташолов беше пресечен от нападателя, който спечели няколко метра с дрибъл и достигна до наказателното поле. Будинов преодоля Илия Николов, но не успя да намери опразнената врата.

В 21-вата минута Дунав поведе с гол на Денислав Минчев. Симеон Вешев проби по десния фланг и центрира към втора греда. Топката намери свободния Минчев, който стреля с глава, а Илия Николов първоначално отрази удара с крак. При добавката обаче Минчев не прости на вратаря и прати топката в мрежата. Марица отговори с удар на Стефан Попов в 32-рата минута, който намери топката от движение, но стреля твърде слабо. Три минути по-късно Станислав Маламов изпълни фаул, при който топката прелетя над горбата греда.

Полувремето завърши с натиск на Марица. Първо удар на Валери Домовчийски беше блокиран решаващо от Симеон Вешев, а след това стражът Дамян Дамянов парира шут на Станислав Маламов.

Второто полувреме започна с удар на Валери Домовчийски с глава, който беше много неточен. В 53-ата минута Олег Димитров шутира покрай вратата на влезлия на почивката Петър Начев. В 75-ата минута домакините бяха близо до това да изравнят резултата, но нямаха късмет. Удар на Станислав Маламов описа коварна парабола и кацна върху горната греда.

Натискът на Марица се засили в заключителните десет минути на срещата. Шут на Маламов от пеналтерията беше боксиран от вратаря Дамян Дамянов, а защитата в бяло започна да чисти топката в предни позиции с мисъл да запази преднината си от един гол. В 87-ата минута Дамян Дамянов направи спасяване, което имаше цената на три точки за Дунав. Мощен шут от близка дистанция на Олджай Алиев беше посрещнат от стража, който получи прегръдки и аплодисменти от своите съотборници.

Секунди по-късно отново Дамянов беше на висота. Домовчийски игра на двойно подаване със Станислав Маламов, след което отправи силен удар с левия крак, който вратарят боксира в корнер.