ЦСКА 1948 прегази Арда за едно полувреме, Европа е на хоризонта (ВИДЕО)

0
Снимка: cska1948.bg

ЦСКА 1948 прегази като домакин Арда. В мач от плейофите на Първа лига, „червените“ се наложиха с 5:1. По този начин те заеха седмото място във временното класиране, което дава право на бараж за Лига на конференциите. „Армейците“ дръпнаха с 2 точки на Берое и с 3 на Локомотив (Пд), които след малко започват двубоя помежду си.

Арда започна вихрено и поведе точно когато изтичаха 60 секунди игра. Светослав Ковачев с изключително прецизен удар от сериозно насочи в долния ляв ъгъл. Топката се чукна в гредата и влетя в мрежата за 0:1.

ЦСКА 1948 отговори светкавично и в 5-ата минута възстанови равенството. Галин Иванов с чудесен пас изведе Алекс Колев сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Нападателя пък от 10-ина метра намери долния ляв ъгъл за 1:1.

В 14-ата минута „армейците“ осъществиха пълен обрат. Георги Русев центрира отляво. На метър зад точката за изпълнение на дузпа пък Ивайло Чочев засече от въздуха за 2:1.

В 21-ата минута „червените“ увеличиха аванса си. Марио Топузов проби отлично отдясно и даде успореден пас. Алекс Колев пък изпревари Луков и засече от вратарското поле за 3:1.

5 минути по-късно столичани стигнаха и до четвърто попадение. Ивайло Чочев насочи в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле, но Луков с прекрасна реакция изби в корнер. След неговото изпълнение Алекс Колев надскочи на границата на вратарското поле Милен Стоев и засече с глава за 4:1. Така нападателят оформи и своя хеттрик.

В 35-ата минута резултатът набъбна още. Галин Иванов центрира на точката за изпълнение на дузпа, където Ивайло Чочев засече неспасяемо с глава за 5:1.

През втората част не се случи абсолютно нищо интересно и резултатът остана непроменен – 5:1 за ЦСКА 1948.