0
Снимка: chernomorepfc.bg/
-
-

ЦСКА 1948 продължава страхотно си представяне в първенството. В мач от XI кръг на родния футболен елит, „армейците“ се наложиха с 2:1 като гости на Черно море. Успехът позволи на „червените“ отново да влязат в тройката, измествайки от там Берое.

В 12-ата минута Леандро Андраде пресече пас на Александров и напредна. Ударът му пред дъгата на наказателното поле обаче премина покрай дясната греда.

В 21-ата минута Черно море поведе. Родриго центрира отдясно, а Матиас Курьор засече неспасяемо с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

ЦСКА 1948 реагира мигновено и 8 минути по-късно равенството бе възстановено. Васил Шопов достигна топката на аутлинията, освободи се много елегантно от Мирослав Енчев и насочи топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Галин Иванов засече от движение, пронизвайки Дюлгеров за 1:1.

Черно море можеше да възстанови аванса си веднага след изпълнението на център. Първо обаче удар на Курьор бе отразен от Наумов, а след това шут на Леандро премина покрай дясната греда. Между двете ситуации пък домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Васил Шопов. Галвният арбитър обаче не посочи бялата точка.

В 44-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не стигна до пълен обрат. Александров центрира отдясно. Мартин Камбуров засече с глава от границата на вратарското поле, но покрай лявата греда.

В 61-ата минута Черно море за малко да поведе отново. След центриране от корнер, Даниел Димов отклони с глава, а Исмаил Иса насочи към вратата. Васил Шопов обаче се намеси решително, чистейки току пред голлинията.

120 секунди по-късно ЦСКА 1948 осъществи обрат в мача. Виктор Попов задържа в наказателното поле Галин Иванов, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Камбуров бе безпощаден за 1:2. Това пък бе попадение №245 за нападателя в елита на българския футбол, като вече го делят само 8 от легендарното постижение на Петър Жеков.