Тежък удар по Христо Янев! Аматьори го изхвърлиха за Купата

0
hristo yanev pirin
-
-

Третодивизионният Чавдар (Етрополе) сътвори голямата сензация на 1/16-финалите на купата на България, след като победи елитния Пирин с 2:0 и го елиминира от турнира.

„Орлетата“ имаха ранен шанс за откриване на резултата, но в петата минута вратарят на домакините спаси удара на Радослав Цонев. Шест минути по-късно Чавдар поведе. Николай Ботев проби отдясно и стреля точно във вратата на Максим Ковальов.

В 30-ата минута Станислав Костов с неточен удар пропиля голова възможност за Пирин. Седем минути след това Ковальов се намеси добре при удар на домакините, но нямаше какво да направи при добавката на Ботев, който се разписа за втори път.

Опитите на „орлетата“ през второто полувреме да постигнат успех не се увенчаха и така елитният тим отпадна от купата на България. На осминафиналите Чавдар (Етрополе) ще гостува на Спартак (Варна) на 27 ноември от 13:30 часа.