Марица сътвори изненада – изхвърли Хебър от Купата

0

Марица сътвори една от изненадите на 1/16-финалите за Купата на България. Пловдивчани елиминираха елитния Хебър с 4:2.

Още в 3-ата минута Ивайло Михайлов даде аванс на гостите след точен удар с глава. 8 минути по-късно Радослав Апостолов посрещна избита топка и със силен удар направи резултата 1:1. В 44-ата минута Вешев центрира от фал, а Домовчийски засече с глава за 2:1.

В 58-ата минута Веселин Марчев се появи в игра и само няколко секунди по-късно отбеляза с глава за 3:1. В 73-ата минута Георги Търтов върна Хебър в мача и направи 3:2. 3 минути преди края на редовното време обаче отново Марчев се оказа герой и реализира 4-то попадение за своя тим за крайното 4:2.

Така втородивизионният отбор продължава напред в надпреварата и в следващия кръг ще домакинства на Арда, който по-рано днес победи Дунав.