Терминатора блести за Спортист

0
-
-

Втородивизионният Спортист Своге победи Беласица Петрич (Югозападна Трета лига) с 2:1 в контрола, играна на терена в село Склаве. Дебют за шоколадите направи нападателят Владислав Цеков, който е поредното ново попълнение на отбора. За последно той игра за Кариана Ерден, където в 15 мача реализира 5 попадения. Под наем е от Монтана.

Още в началото на мача комитите вкараха след попадение на Мартин Таушанов. Спортист пропусна няколко чисти положения, но полувремето завърши при този резултат.

Само след 2 минути игра през втората част Деян Христов – Терминатора възстанови равенството. Нападателят реализира директно от пряк свободен удар. Той успя да вкара и втори гол в 63-ата минута, след като получи центриране отдясно и с воле прати топката във вратата на петричани.

До края на срещата Валентин Йосков уцели греда, а футболистите на Ивайло Василев пропуснаха още няколко чисти голови положения.