Страховита 6-голова драма! Царско село възкръсна на „Тича“ и завърза битката за 7-ото място (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море не успя да победи Царско село в мач от група „А“ на втората осмица в родния футболен елит. На стадион „Тича“ във Варна, домакините водиха с 3:1, направиха куп пропуски и  допуснаха изравняване за крайното 3:3. Така възпитаниците на Илиан Илиев не успяха да си гарантират седмото място. Разликата от 6 точки с днешния съперник се запази, а Левски може да се доближи на 7, ако спечели гостуването си на Ботев (Пд), което започва в 20:45 ч.

Черно море поведе още в 7-ата минута. Васил Панайотов получи на дъгата пред наказателното поле и с много силен и прецизен удар прати топката плътно от вътрешната страна на дясната греда за 1:0.

180 секунди по-късно варненци по чудо не удвоиха аванса си. След центриране отдясно, оставеният напълно необезпокояван на границата на вратарското поле Илиан Илиев засече с глава. Пласид обаче с изумителна реакция успя да изби от голлинията.

В 14-ата минута Зе Гомеш стреля от сериозна дистанция по земя. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

3 минути по-късно Царско село изравни. Андерсон Кордейро проби мощно отдясно, нахлу в наказателното поле и намери пред вратарското Димитър Костадинов. Последният засече безапелационно в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

След още 180 секунди обаче „моряците“ възстановиха аванса си. След късо разиграване от корнер, Илиан Илиев центрира отляво. Влатко Дробаров пък засече неспасяемо с глава за 2:1.

Малко по-късно Пласид бе на път да сгреши фатално, подарявайки топката на Илиан Илиев. Атакуващият футболист на домакините обаче прибърза, опитвайки да прехвърли стража. Вместо това, той прати топката право в ръцете му.

В 43-ата минута Черно море все пак стигна до трето попадение. Бързо изпълнен фал от Васил Панайотов хвана защитата на гостите неподготвена. В завършека на атаката Илиан Илиев засече от непосредствена близост центриране отдясно за 3:1.

В 56-ата минута варненци можеха да увеличат аванса си. Леандро Андраде нанесе плътен удар от наказателното поле. Топката обаче се отби в дясната греда и излезе в аут.

180 секунди по-късно Васил Панайото стреля от границата на наказателното поле, но Пласид успя да улови.

В 62-ата минута отново късметът покри гостите. Пабло Гарсия стреля отлично от фал, но топката удари дясната греда.

В 70-ата минута Царско село пропусна чудесна възможност за върне интригата в мача. Андерсон Кордейро намери в наказателното поле оставения непокрит Емануил Манев. Мотора засече от движение, но над вратата.

Това все пак, четвърт час преди края това се случи. Лъчезар Балтанов с прецизен удар от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за 3:2.

В 80-ата минута Манев нанесе удар от малък ъгъл, с който Георгиев се справи.

240 секунди по-късно Царско село изравни. Манев изведе Лука сам срещу вратаря, но Георгиев изби удара. При добавката обаче Манев не сгреши за 3:3.

В последните секунди на 3-минутното продължение Вилела бе изведен сам срещу вратаря, но Пласид спаси.