Страхотна драма! Лудогорец пропусна куриозно дузпа, но би Локо (Пд) с автогол в 90-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) в мач от XIV кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма арена“ шампионите стигнаха до изстрадана победа с 1:0. „Орлите“ пропуснаха дузпа по куриозен начин, но в 90-ата минута Гомис си вкара автогол, дарявайки победата на разградчани.

Локомотив можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра. „Смърфовете“ организираха много добра атака. Димитър Илиев нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита точно преди да нанесе решителен удар. Кълбото обаче стигна на границата на наказателното поле до оставения непокрит Умарбаев, който обаче стреля над дясната сглобка на вратата.

Лудогорец отговори в 9-ата минута. Доминик Янков получи на 2 метра от ъгъла на вратарското поле и засече от въздуха. Рейдър обаче изби в корнер.

В 40-ата минута Доминик Янков нанесе удар от наказателното поле. Топката рикошира във футболист на Локомотив, след което Рейдър я улови без проблеми.

240 секунди по-късно Сотириу заложи пред наказателното поле на Янков, чийто шут обаче бе изключително неточен.

В 54-ата минута Кафумана стреля от от дистанция по земя. Рейдър улови сигурно.

120 секунди по-късно Салинас шутира силно, но и неточно от наказателното поле.

Малко след това Димитър Илиев отправи точен удар от сериозна дистанция. Кахлина обаче улови без никакви затруднения. Това бе и първи точен изстрел за гостите в мача.

В 62-ата минута Лудогорец пропусна страхотна възможност да поведе. След разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Ударът от бялата точка на Пиерос Сотириу, обаче срещна дясната греда. Топката се разходи по голлинията и се удари и в левия страничен стълб. Кипърецът направи добавка на опразнената врата, но над вратата.

В 82-ата минута Чибота центрира отляво. Ихинио Марин овладя и стреля от ъгъла на вратарското поле. Рейдър обаче бе на мястото си и изби в корнер.

В 86-ата минута Кристиан Гомис влезе на шпагат на нахлуващия в наказателното поле Мавис Чибота и главният съдия отсъди втора дузпа за Лудогорец. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а Драгомир Драганов бе привикан сам да види ситуацията. След това той промени решението си и вдигна жълт картон на Чибота за симулация.

В 90-ата минута Лудогорец стигна до победата. Бърнард Текпетей и Ману направиха чудесно двойно в наказателното поле на гостите. Първият направи остър успореден пас. Кристиан Гомис опита да го пресече на шпагат, но вместо това прати топката в собствената си мрежа за 1:0.

В последните секунди на добавеното време Марин и Паскалев се сдърпаха. Драганов показа и на двамата жълти картони. За футболиста на Локомотив това бе второ официално предупреждение и той получи червен картон.