Срам за ЦСКА-София на Ел Маестро: Само една победа срещу Топ 6

0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg

След първото завъртане в елита равносметката за ЦСКА-София в мачовете срещу отборите от Топ 6 е доста негативна. Армейците спечелиха само един от 5-те си двубоя с водещите тимове – домакинското 2:0 над Локо Пд, победа, която дойде след слабо и безрезултатно първо полувреме и силна втора част. Тимът има още 2 равенства и 2 загуби при голова разлика 3:3. Единственият отбор, спечелил по-малко точки в двубоите между Топ 6, е Ботев Пд с 1 пункт. ЦСКА-София няма победа като гост срещу тези тимове – 0:1 от Лудогорец, 1:1 с Берое и 0:0 с Ботев Пд. Единственият успех на армейците във визита извън София беше при 2:0 над Ботев Враца на… неутралния терен в Монтана. Другите 3 двубоя бяха с Лудогорец, Берое и Ботев Пд.

ЦСКА-София е допуснал 4 от 5-те гола в елита през първите полувремена.

Армейците вкарват малко по-често преди почивката -13 гола, срещу 12 през втората част.

Тиаго вкара за втори път в последните 3 мача след точния си удар срещу Септември Сф (3:0). В предходните 10 шампионатни срещи той имаше само 1 гол.

Срещу Берое за първи път през този сезон ЦСКА-София не изпълни нито един корнер! Най-малко до този мач армейците имаха при 3:1 над Черно море -1 ъглов удар.

ЦСКА-София получи дузпа при гостуване на Берое в Стара Загора след 31 години, но тя бе пропусната от Мауридес. Предишният наказателен удар в полза на армейците е свирен на 8 август 1987 г. Ивайло Киров вкарва при победата с 3:2.

Десподов се изравни по асистенции с Джеси в Първа лига – по 3. Кирил е играчът на ЦСКА-София, който най-често участва пряко в голове – на всеки 90 минути. Той има 5 попадения и 3 асистенции за 721 минути. Мауридес е с 6 гола и 2 асистенции, но за 986 минути (средно на 123).

Футболистите на ЦСКА-София получават точно по 2 жълти картона средно на мач – имат 26 в първите 13 кръга. Нито един играч на армейците не е гонен от началото на сезона.

След първото завъртане през миналия сезон ЦСКА-София имаше една точка по-малко, отколкото сега – 28 срещу 29. Тогава армейците бяха с баланс 8-4-1 и 32:10 голова разлика срещу 9-2-2 и 25:5 сега.

Мауридес има само 1 гол през последните 2 месеца – срещу Септември Сф (3:0) от дузпа. Армейците пък бяха вкарали само два последователни пъти от бялата точка преди Мауридес да пропусне срещу Берое. Освен бразилеца, точен бе и Десподов в последния кръг на миналия сезон – за 1:0 над Берое. Преди Кирил пропуск направи Бланко при 1:2 от Ботев Пд в Коматево на 29 април.

Срещу Берое, Нестор Ел Маестро записа мач №20 начело на ЦСКА-София във всички турнири. 13 са в Първа лига, 6 в Лига Европа и 1 за Купата на България. Балансът в тези срещи е 13 победи, 2 равенства и 5 загуби при 36:11 голова разлика.