Спартак пречупи Славата в Радомир за 6-та поредна победа

0
-
-

Спартак (Варна) постигна нова много важна победа в преследването си към промоцията за елита. “Соколите” се наложиха с 2:1 като гост на Струмска слава в Радомир в мач от 21-ия кръг на Втора лига и стигнаха до своя шести пореден успех.
Двубоят започна гръмко, като още в 9-ата минута Иван Колев даде преднина на гостите, а в края на първата част Мехмед Сабри покачи до 2:0 в 37-ата. Домакините от Радомир могат и да съжаляват, че се оттеглиха при този резултат, след като нацелиха и гредата през първите 45 минути.

10 от Марек спряха Септември в София

Втората част започна с бърз гол за Струмска слава, дело на Антон Тунгаров (48’), но това се оказа крайно недостатъчно. До края на мача повече попадения не паднаха и така варненци грабнаха нови три точки в актива си.

С тях Спартак излиза на второто място с 42 пункта, засега на 1 зад лидера Етър и на 2 пред Миньор (Перник) и Хебър. Утре обаче останалите фаворити ще изиграят своите срещи и класирането може да се промени. Струмска слава от своя страна остава 8-ми с 30 точки.