Созопол удари Загорец в дербито и ще зимува на върха(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Отборът на Созопол ще зимува на върха в Югоизточната трета лига. В среща от последния 17-ти есенен кръг, възпитаниците на Маргарит Димов победиха с 1:0 досегашния лидер Загорец. Срещата се игра на осветление на „Арена Созопол“ и бе предавана пряко по KOTASPORT TV.

Единственото и победно попадение реализира Венцислав Гюзелев в 35-тата минута. Той получи чудесен пас от Живко Димов и пусна покрай излезлия на границата на наказателното поле да го пресрещне вратар на гостите.

До края на мача чисти голови положения и пред двете врати липсваха. Съперниците заложиха на повече битка и нерви. Чак в последните секунди на 4-минутното продължение, Загорец стигна до опасност и можеше да изравни. Пламен Иванов бе забравен от „небесносинята“ защита и остана сам срещу вратаря, но стреля слабо и право в ръцете на Васенев.

Със спечелената победа днес, Созопол вече има 41 точки, с една повече от Загорец. Така възпитаниците на Маргарит Димов ще зимуват като лидери в класирането.