Созопол тресна Карнобат, чака Нефтохимик на финала за АФЛ

0
sozopol gigant 22
-
-

Отборът на ФК Созопол се класира за областния финал в турнира за Аматьорската футболна лига след успех над ОФК Карнобат. „Вампирите“ се наложиха на своя стадион „Арена Созопол“ над тима на ОФК Карнобат с минималното 1:0, в среща от втория кръг на Аматьорската футболна лига. Логично, „небесносините“ се класираха за областния финал, където ще имат за съперник победителят от двойката ПФК Нефтохимик 1962 – ФК Звезденбург Бургас, а срещата ще се проведе на 03-и октомври /сряда/.

В герой за домакините от Созопол се превърна Антонио Ласков, разписвайки се в 70-та минута. Именно той подпечата и победата срещу Нефтохимик в последния домакински двубой на „вампирите“ от Югоизточната Трета лига. До този кръг за Аматьорската футболна лига, момчетата на Маргарит Димов стигнаха, след като отстраниха в първия кръг СФК Свети Никола Бургас, разгромявайки ги отново на своя стадион със 7:0.

Созопол надигра вчера своя съперник, а „карнобатлии“ се представиха достойно срещу своя опонент. Домакините пропуснаха няколко изгодни ситуации преди и след почивката, а преди антракта нацелиха и горна греда след свободен удар отново на Антонио Ласков. В 12-та минута изстрел от дистанция на Кристиян Иванов бе уловен от стража на гостите Любомир Стефанов. Пет минути по-късно и Уилфред Гримо стреля встрани от вратата на гостите. След половин час игра, Антонио Ласков изведе Юлий Шекеров в наказателното поле, а той пусна с пета за Димитър Коларов, който стреля високо над вратата на Карнобат. В 38-та минута Михаил Палов спъна на границата на наказателното поле капитана на „небесносините“ Петър Кюмюрджиев, а след последвалия свободен удар Антонио Ласков за малко счупи горната греда, а в последната атака на първата част Уилфред Гримо стреля в обсега на вратаря Любомир Стефанов.

През втората част доминцията на Созопол продължи, а Маргарит Димов извърши няколко промени. Опитният Диян Лефтеров бе съхранен за мача в събота и му бе дадена почивка. Въпреки това той изгледа двубоя на своите съотборници. Още в самото начало Юлий Шекеров стреля по диагонал, но вратарят на гостите Любомир Стефанов отрази изстрела. Две минути по-късно Мирослав Иванов изведе в дълбочина Димитър Коларов сам срещу стража на Карнобат, който обаче показа чудесен рефлекс, избивайки топката. В 55-та минута Ласков центрира от свободен удар, но бранителят на домакините Иван Стоянов не успя да засече добре кълбото с глава, а топката му бе избита в корнер. В следващата атака и Кристиян Иванов стреля в обсега на вратаря на гостите, а същото стори Гримо в следващата атака. В 68-та минута Ласков стреля високо над вратата на „карнобатлии“. Логичното се случи две минути по-късно. В 70-та минута след отлична атака от половината на домакините, появилият се като резерва Яни Николов изведе по левия фланг Ангел Каракашев, а той центрира в наказателното поле за Юлий Шекеров на втора греда. Нападателят на Созопол върна с глава топката на точката на дузпата, а от непосредствена близост Антонио Ласков отбеляза победното попадение в срещата, пращайки кълбото в десния ъгъл на вратаря на „карнобатлии“ Любомир Стефанов.

В ответната атака Шекеров стреля в страни от вратата след добър пробив, а Станимир Баев също можеше да удвои аванса на домакините, но стражът на Карнобат отново изби в корнер. В 75-та минута нов мощен изстрел на Станимир Баев принуди стража на гостите да показва рефлекс, избивайки в корнер. В 80-та минута Шекеров стреля встрани от вратата на Карнобат. В 85-та минута Ласков отново пропусна от чиста позиция, стреляйки встрани от вратата, след като бе изведен от Шекеров. Едва в края на срещата Карнобат имаха една чиста голова опасност, но вратарят Димитър Николов показа рефлекс. Останалите положения за Карнобат бяха в опити за добри атаки и изстрели от дистанция, но без успех. Така заслужена победа за домакините от Созопол, които очакват своя съперник в областния финал.

Маргарит Димов и неговите помощници Михаил Ралев и играещият помощник треньор Петър Кюмюрджиев може да бъдат доволни от своите възпитаници, които при гостуванията изпитват затруднения в реализирането на своите положения. Вчера това отново си пролича, но момчетата показаха желание, воля и характер, а победата е напълно заслужена, предвид състоянието на двата клуба на този етап.

Отборът на Карнобат се бори, показа добра игра и се опита да се противопостави на една класа по-добрия отбор на Созопол. Гостите също имаха своите ситуации, но стражът Димитър Николов, който получи шанс за изява, се представи блестящо, отразявайки и малкото изстрели пред своята врата.

Созопол: 1.Димитър Николов, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 4.Иван Стоянов, 5. Мирослав Иванов, 22.Ангел Каракашев, 6.Стефан Стойнов /15.Яни Николов/, 17.Димитър Коларов /21.Станимир Баев/, 23.Антонио Ласков /18.Иван Ангелов/, 20.Уилфред Гримо /8.Кристиян Козаров/, 7.Кристиян Иванов /10.Мартин Казиев/, 9.Юлий Шекеров

Главен съдия: Цветозар Манолов с асиситенти Христо Георгиев и Георги Георгиев, делегат: Николай Желев

В събота, от 18:00 часа, отново на своя стадион „Арена Созопол“, „вампирите“ приемат тима на ФК Свиленград, в среща от 8-ия кръг на шампионата от Югоизточната Трета лига. Момчетата на Маргарит Димов отново ще преследват пореден успех, който ще ги върне в челото на класирането.