Созопол с убедителна победа срещу Свети Никола

0
41992161 1356364754493822 2674277583176073216 o
-
-

Созопол победи  СФК Свети Никола за Аматьорската купа, следващият съперник на небесносините е ОФК Карнобат

Гостите играха предимно с юноши, а интригата липсваше, след като „вампирите“ поведоха набързо с две попадения. Момчетата на Маргарит Димов пропуснаха и дузпа през първата част, а капитанът на домакините Петър Кюмюрджиев не успя да се разпише от бялата точка, за нарушение срещу бранителя Иван Стоянов. Вратарят на „светиите“ Милен Димитров показа чудесен рефлекс и отрази изстрела на опитния бранител на домакините. Созопол даде почивка на голяма част от титулярите в днешната среща, като пусна състезатели, които взимат по-малко участие в Трета лига. След почивката влязоха и една част от основните играчи.

Добрата новина за домакините е, че двамата футболисти Юлий Шекеров и Антонио Ласков ще могат да играят в неделя при гостуването на Левски Карлово. Двамата футболисти изтърпяваха наказание, първият за лоша проява срещу Атлетик Куклен в турнира за Купата на страната, а голмайсторът Ласков за изгонването в морското дерби срещу Нефтохимик, спечелено в събота от домакините с 2:1, именно с негово красиво попадение от свободен удар.

В днешната среща под рамката Свилен Нотев бе заменен от Димитър Николов, а през втората част и младият вратар Петър Александров пази едно полувреме. В отбрана Маргарит Димов започна с Иван Чавдаров, Иван Стоянов, Ангел Каракашев и капитанът Петър Кюмюрджиев. В халфовата линия действаха Стефан Стойнов, Яни Николов, Димитър Коларов и Кристиян Козаров, а в нападение Иван Ангелов и Милен Димов. След почивката Мирослав Иванов влезе в отбрана, както Станимир Баев, Уилфред Гримо и Кристиян Иванов в предни позиции.

В 04-та минута Яни Николов намери по левия фланг в дълбочина Милен Димов, който преодоля стража на гостите и с хубав пас асистира в наказателното поле за Кристиян Козаров, а младият атакуващ футболист от близко разстояние откри головата сметка за домакините. В 11-та минута Георги Върбанов от състава на гостите извърши нарушение срещу бранителя на домакините Иван Стоянов, а реферът посочи бялата точка. Капитанът на „небесносините“ Петър Кюмюрджиев шутира в левия ъгъл, а стражът на гостите Милен Димитров с чудесен рефлекс изби топката. В 20-та минута Димитър Коларов напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, а Милен Димов засече центрирането и удвои аванса на домакините. До края на първата част „небесносините“ имаха пълно превъзходство, но пропуснаха още няколко изгодни ситуации за гол.

След почивката доминацията на Созопол продължи, а домакините реализираха още пет попадения. В 49-та минута и Кристиян Иванов се разписа, правейки резултата класически 3:0. Опитният Станимир Баев, който се появи след почивката центрира в наказателното поле за Димитър Коларов, който свали с глава за Кристиян Иванов, а младият нападател на домакините си пое кълбото и с точен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите от Свети Никола. В 65-та минута бранителят на домакините Иван Чавдаров също записа името си сред голмайсторите. След добра атака и центриране отляво, бранител на гостите изчисти кълбото, което попадна в Чавдаров пред границата на наказателното поле. Младият бранител финтира няколко състезатели на гостите и с чудесен прехвърлящ удар с левия си крак прати топката в левия ъгъл на Милен Димитров за 4:0. Три минути по-късно и Димитър Коларов се разписа, правейки резултата 5:0. След центриране от корнер на Станимир Баев, Милен Димов свали с глава, а Кристиян Козаров, който беше пред голлинията върна топката с глава пред наказателното поле за Димитър Коларов, който с изстрел от воле реализира петото попадение. В 80-та минута Созопол реализира и шестото си попадение, а негов автор стана централният бранител Мирослав Иванов, който се появи след почивката. След ново центриране на Станимир Баев от корнер, този път от лявата страна, Милен Димов засече на втора греда и подаде в малкия пеналт за Миро Иванов, който с мощен изстрел вкара за 6:0. Крайното 7:0 оформи Иван Ангелов в последната атака на срещата. Отново след центриране на Станимир Баев, Иван Ангелов си пое кълбото по левия фланг и успя да прехвърли по блестящ начин Милен Димитров, оформяйки крайния резултат в срещата – 7:0.

ФК Созопол: 1.Димитър Николов, 2.Иван Чавдаров, 4.Иван Стоянов, 6.Стефан Стойнов, 8.Кристиян Козаров, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 15.Яни Николов, 17.Димитър Коларов, 18.Иван Ангелов, 19.Милен Димов, 22.Ангел Каракашев

Резерви: 12.Петър Александров, 5.Мирослав Иванов, 7.Кристиян Иванов, 20.Уилфред Гримо, 21.Станимир Баев

Така в следващия втори кръг от надпреварата на Аматьорската футболна лига, отборът на Созопол ще се изправи срещу ОФК Карнобат.

Двубоят с карнобатлии е другата сряда, на 26-и септември, от 17:00 часа, на стадион „Арена Созопол“.