Созопол би Марица в последното си домакинство за сезона(ВИДЕО)

0
61171846 2158498500864145 8131974379690000384 n 696x522
-
-

Отборът на Созопол победи с 2:1 Марица в среща от предпоследния 33-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група, играна в петък, на “Арена Созопол”. Треньорът на гостите Борислав Караматев бе изгонен от скамейката заради оспорване на съдийското решение само след 20 минути игра. В 28-та минута домакините от Созопол откриха резултата срещу Марица Пловдив. Французинът Уилфред Гримо отбеляза 11-то си попадение през сезона, давайки аванс на своя тим
През втората част положенията пред двете врати бяха по-малко, но пък бяха също толкова опасни. В 55-та минута Мирослав Радев изравнява резултата. След удар на Даниел Спасов по земя вратаря изби, но добавката на Радев бе неспасяема. В заключителните минути на срещата Созопол натика Марица в собствената им половина и това даде резултат. След поредна многоходова атака и спокойно разиграване, Станимир Баев центрира отдясно и с втората си асистенция в мача поднесе топката на главата на Трайо Грозев. Таранът насочи кълбото в десния ъгъл и донесе така жадувания успех на домакините, отбелязвайки 15-то си попадение през пролетта, пет минути преди края на срещата. Така Созопол записа 26-а победа и в последния 34-и кръг в събота гостува на Хасково 1957, в търсене на пореден успех, който да им затвърди доброто представяне през пролетта.