След ЦСКА-София, Осиек си го изкара на Интер и Боби Цонев(ВИДЕО)

0

Осиек бързо си стъпи на краката след драматичното отпадане от ЦСКА-София в Лига Европа. Хърватският тим постигна втора победа в местното първенство, обръщайки с 3:1 гостуващия Интер (Запрешич). За Интер като титуляр започна бившият халф на Левски и Берое Борислав Цонев. Бившият младежки национал от Благоевград беше заменен в 61-ата минута от Йосип Митрович.Тимът от Запрешич изненадващо поведе в 21-ата минута с гол на Сердер Сердеров. Руснакът, играл у нас за Славия, се разписа от около метър на празна врата.През второто полувреме Осиек изцяло доминираше и само за 7 минути вкара три безответни гола. Изравнителното попадение беше дело на Петер Бочкай (68′), а в следващата атака Ласло Клайнхайслер изведе домакините напред. След разбъркване в наказателното поле Антонио Манце сложи точка на спора.
Хайдук (Сплит) разгроми с 3:0 Локомотива (Загреб) и дели първото място в класирането с Динамо (Загреб) и Риека. Трите тима имат по 9 точки, а Осиек е 4-и с 6. Интер на Цонев е на седма позиция с 1 точка.