Лъвиците с разгром над Казахстан в САЩ

0

Волейболистките от националния отбор на България завършиха с разгромна победа участието си на олимпийската квалификация в САЩ. Момичетата на селекционера Иван Петков отнесоха аутсайдера Казахстан с 3:0 (25:14, 25:16, 25:16) за малко повече от час игра в последния си мач от турнира в Група С, игран тази нощ пред по-малко от 1000 зрители в зала „Сенчъри Линк Сентър“ в Шривпорт-Боссиер сити.По този начин българските „лъвици“ останаха на второ място в групата с 2 победи, 1 загуби и 7 точки. България не успя да вземе виза за Олимпиадата в Токио 2020, след като вчера се бореха до последно, но отстъпиха драматично на домакините от САЩ с 2:3 гейма в директен сблъсък за първото място. Казахстан пък остана на последното място без нито една победа и един единствен спечелен гейм.Българките ще имат още един шанс да се класират за Игрите, след като ще играят на европейската олимпийска квалификация в началото на 2020-а. Победител в групата стана отборът на САЩ, който по-рано тази вечер надигра Аржентина също с 3:0 гейма и спечели квотата за Олимпийските игри в японската столица догодина.Най-полезна за българския тим беше Гергана Димитрова с 16 точки (2 блока и 47% ефективност в атака) за победата. Мирослава Паскова (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака) и Мария Каракашева (1 ас и 50% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за успеха.