След страхотна драма в края: Берое тресна Пирин в мач с 5 гола, два обрата и червен картон (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg

Берое победи Пирин (Благоевград) в последния мач от II кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“, възпитаниците на Петър Колев се наложиха с 3:2, след като 5 минути преди края на редовното време изоставаха с 1:2.

Берое успя да поведе още в 7-ата минута. Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, а Алиун Фал засече от въздуха, прокарвайки топката между краката на вратаря за 0:1.

След още 7 минути игра, обаче домакините изравниха. Станислав Манолев центрира в наказателното поле. Брахими опита атрактивен удар със задна ножица, но преди него Реян Даскалов изчисти с ръка. Радослав Гидженов първоначално не отсъди дузпа, но след консултация с ВАР това се промени. От бялата точка Красимир Станоев бе безкомпромисен за 1:1.

Пирин осъществи пълен обрат в 24-ата минута. Костов и Манолев направиха двойно пред наказателното поле. Бившият голмайстор се озова сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него го преодоля за 2:1.

В самото начало на втората част Спас Георгиев бе изведен от Станислав Костов сам срещу вратаря. Ударът му обаче мина покрай дясната греда.

В 65-ата минута, след центриране от корнер, Александър Цветков засече от воле, но над вратата.

В 77-ата минута Кукула бе изведен от Александър Цветков сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Петър Петров. Освен това, топката отново срещна футболиста на Берое и излезе в аут.

В 85-ата минута Пирин остана с човек по-малко. Спас Георгиев фаулира Симеон Мечев, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

От отсъденото нарушение пък Берое изравни. Мечев центрира, а Сако засече с глава от границата на вратарското поле, прокарвайки топката между краката на Петров за 2:2.

Секунди преди да изтече редовното време, Берое стигна до победата. Джуниет Али стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира във футболист на домакините и влетя в долния ляв ъгъл на вратата за 2:3.