След 3 загубени финала, Аржентина и Меси триумфираха! Биха Бразилия насред „Маракана“ (ВИДЕО)

0

Чакането за Аржентина и Лионел Меси свърши! “Гаучосите” триумфираха с трофея от Копа Америка, след като победиха с 1:0 на финала на “Маракана” Бразилия с гол на Анхел ди Мария в 22-ата минута. Така Аржентина спечели Копа Америка за първи път от 1993 година насам. Голямата новина е, че “албиселесте” вдигна първи значим трофей в ерата на Лионел Меси. Суперзвездата на Барселона имаше до този момент участия в три финала на Копа Америка с Аржентина – през 2007 г., 2015 г. и 2016 г., но всички те бяха загубени. Бразилия пък не познаваше загуба в официален мач на „Маракана“ от 1950 година насам.

Двубоят се изигра пред ограничен брой зрители заради мерките срещу коронавирусната инфекция.

В 22-ата минута Аржентина поведе. откри след първата си по-добра атака. Анхел ди Мария получи топката пред наказателното поле, напредна и с техниен удар с левия крак успя да прехвърли стража на Бразилия Едерсон за 1:0.

В 52-ата минута Ришарлисон вкара топката в мрежата на Аржентина, но голът не беше зачетен заради засада.

В 88-ата минута Меси можеше да сложи точка на спора, но пропусна да порази целта от близка дистанция след подаване на Родриго де Паул.

Реферът даде цели пет минути продължение. В тях бразилците опитаха всичко по силите си да стигнат поне до дузпи, но в крайна сметка напуснаха разплакани терена, а радостта този път беше в лагера на Аржентина.