stadion slaviq
Снимка: lap.bg
-
-

Славия победи Септември (Сф) в мач от XIII кръг на Първа лига. На стадиона в „Овча купел“ „белите“ се наложиха с минималното 1:0. Така възпитаниците на Златомир Загорчич се изкачиха поне временно на шестото място в класирането, събирайки 21 точки. Тимът на Славко Матич пък остава с 9 пункта на 14-а позиция.

5-ата минута Атанас Кабов и Димитър Костадинов направиха отлично двойно подаване. Първият излезе сам срещу Вуцов, но ударът му излезе в аут.

Славия поведе още в 13-ата минута. Ертан Томабак даде отличен успореден пас отдясно, а оставеният напълно необезпокояван Тони Тасев засече от вратарското поле за 1:0.

Секунди след изпълнението на центъра „белите“ можеха да удвоят аванса си. Тасев бе изведен сам срещу Шейтанов, който излезе извън наказателното си поле. Офанзивният футболист стреля покрай вратаря, но и покрай лявата греда. Ситуацията бе разгледана внимателно с ВАР с евентуална игра с ръка на стража, каквато обаче нямаше.

В 23-ата минута Асен Чандъров засече с глава центриране от фал, но покрай левия страничен стълб.

Скоро след това пък шут от наказателното поле на Томбак мина над вратата.

В 28-ата минута Томбак центрира отдясно. Ахмед Ахмедов засече с глава от границата на вратарското поле, но топката премина до дясната греда.

180 секунди след това Кабов центрира отдясно. Топката стигна пред вратарското поле до Асен Чандъров, който шутира под горната греда, но Вуцов успя да избие с една ръка.

Първата интересна ситуация за втората част дойде чак в 72-ата минута. Венцислав Керчев засече с глава центриране от фал. Топката обаче премина до дясната греда.

В 1-ата минута на даденото продължение пък Септември можеше да изравни. Мартин Ачков бе изведен на ъгъла на вратарското поле. Шутът му по диагонала обаче профуча покрай лявата греда.