Швеция излъга Словакия с дузпа (ВИДЕО)

0
-
-

Швеция победи Словакия в мач от група „Е“ на ЕВРО 2020. На стадиона в Санкт Петербург, селекцията на Ян Андерсон се наложи с минималното 1:0. Победното попадение пък от от дузпа. Успехът позволи на шведите да оглавят групата с 4 точки от два мача, изпреварвайки днешния си съперник, който остава с 3. Испания и Полша обаче все още са с по една изиграна среща, като съответно с 1 и 0 точки.

През първото полувреме на терена не се случи почти нищо интересно. Голови положения и пред двете врати пък изобщо нямаше. Така съперниците се оттеглиха за почивка при 0:0.

В 50-ата минута Дуда стреля силно от границата на наказателното поле, но малко над вратата.

В 58-ата минута Хамшик центрира остро от фал. Куцка засече с глава пред вратарското поле, но Олсен с изумителен рефлекс успя да избие с една ръка. В ситуацията обаче бе маркирана и засада.

В ответната атака пък Швеция по чудо не поведе. След центриране отдясно, Аугустинсон засече с глава пред вратарското поле, но този път Дубравка с уникална намеса успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Даниелсон игра с глава, но над вратата.

В 67-ата минута Исак засече с глава центриране отдясно. Топката обаче премина на сантиметри над напречната греда.

240 секунди по-късно отново Исак можеше да се разпише. Той направи хубав индивидуален пробив, влезе в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата. Дубравка обаче с нова отлична намеса успя да спаси.

В 77-ата минута Швеция поведе. Стражът на Словакия извърши нарушение срещу Клайсон в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Емил Форсберг бе точен за 1:0.