Септември удари Бела

0
nesebar septemvri (11)

Септември София се наложи над Беласица с 2:0 в мач от 9-ия кръг във Втора лига.

След този успех столичани излизат отново като едноличен лидер във втория ешелон, след като воденият от Красимир Балъков тим събра актив от 21 точки. Беласица пък остава на 13-а позиция с 8 спечелени точки след изиграването на девет мача.

Борислав Маринов изведе Септември напред в резултата в 49-ата минута, а в третата минута от добавеното време на мача Айкут Рамадан се разписа от пряк свободен удар, с което оформи крайното 2:0.

В другия мач, който се изигра по същото време Марек Дупница излезе на 3-о място след нов солиден мач. Момчетата на Танчо Калпаков си тръгнаха с победа от визитата в Пловдив на Марица, а Илиян Генадиев осигури успеха в 20-ата минута. Марица пък остава на 9-о място с 13 пункта в актива си.