Септември премина и през Спортист

0
nesebar septemvri (25)

Септември София се наложи над Спортист като гост в Своге в мач от 22-рия кръг във Втора лига. Столичани успяха да вкарат и двете си попадения през първото полувреме, когато първо се разписа Борислав Маринов, а след това и Мартин Тошев.

След този успех Септември остава на върха във Втора лига с актив от 47 точки, като столичани са на 5 точки от втория Спартак Варна. Трети в подреждането е Марек, който по-рано в неделя се наложи над Беласица с 1:0 в Дупница. Спортист Своге пък е на 15-то място с 23 пункта.

Още в 7-ата минута гостите от Септември поведоха. Те изпълниха триково пряк свободен удар, при който Борислав Маринов бе изведен сам в наказателното поле и с хубав удар с левия крак изпрати топката в далечния на ъгъл на вратата на Иван Гошев.

В 21-ата минута Гошев спаси далечен шут на футболист на Септември.

Играчите на Георги Чиликов опитаха да застрашат вратата на Димитър Шейтанов с няколко обещаващи атаки, но не успяха да създадат добро чисто голово положение.

В 38-ата минута Мартин Тошев получи топката в наказателното поле и успя да я вкара за втори път в мрежата – 0:2.

В началото на втората част домакините опитаха натиск, но в началните минути не успяха да създадат голови положения.

В 58-ата минута Симеон Александров имаше добра възможност, но Гошев спаси.

В 77-ата минута Радослав Живков стреля от дистанция, но Димитър Шейтанов спаси.

В последната минута гостите имаха добра възможност от пряк свободен удар, но Мартин Стоянов изпрати топката в аут.