Само един гол не стигна на България U21 срещу Нидерландия U21

0
-
-

Мартин Минчев вкара един гол, но той не се оказа достатъчен и България U21 загуби с 1:3 гостуването на Нидерландия U21 в квалификация от група „Е“ за Евро 2023.

Българските национали успяха да поведат в 20-ата минута, когато Виктор Попов напредна по тъча и пусна към Мартин Минчев, който с удар от далечна дистанция изненада вратаря на Нидерландия, който бе излязъл доста пред голлинията си, в очакване на центриране. Все пак всичко това бе добре дошло за нашия тим, тъй като Шерпен не успя да се върне навреме и пропусна топката да влезе в близкия му ъгъл.

Нидерландия U21 можеше да изравни резултата в 22-ата минута, когато топката стигна до Зиркзее, който стреля от въздуха, но единствено добрата намеса на Дамян Христов и след това гредата спасиха българските национали.

В 37-ата минута Виктор Попов получи хубаво подаване, успя да се пребори със защитник в оранжево, отправи изстрел, но топката премина на сантиметри покрай страничния стълб.

Нидерландия U21 успя да изравни резултата в 38-ата минута. Фримпонг проби отдясно и центрира към Тимбер, който стреля, Христов изби, но отбитата топка попадна в нахлуващия Маатсен, който на празна врата със силен шут вкара за 1:1.

Нидерландия U21 направи пълен обрат в мача в самото начало на второто полувреме. Ван де Вен центрира от аутлинията остро по земя към нашето наказателно поле. Дамян Христов успя да избие, но и този път за негово съжаление топката попадна в краката на Зиргзее, който на празна врата вкара за 2:1. При центрирането на Ван де Вен обаче топката бе напуснала очертанията на терена в аут.

В 58-ата минута резултатът можеше да стане и 3:1. Рейс центрира към нашето наказателно поле и там Екеленкамп изскочи зад гърба на защитата и от доста ниско стреля с глава. Ударът му обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

В 71-ата минута Тимбер стреля опасно от дъгата на наказателното поле на България, след което топката срещна напречната греда.

В 90-ата минута Нидерландия получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Зиркзее, който оформи крайния резултат в мача – 3:1.

България U21 остава на предпоследното пето място в класирането с едва 6 точки, докато Нидерландия има 10 точки от 4 мача, докато Швейцария е лидер с 13 точки от пет мача.

България U21 е с три загуби в групата, а пред нашия отбор са още тимовете на Молдова и Уелс, които имат по 7 точки.