Съдия се извинявал на полувремето за дузпа в полза на Витоша

0

Опитният арбитър Владимир Вълков лично е поднесъл извиненията си на играчите на „Етър“ по време на двубоя с „Витоша“ (Бистрица) от 10-ия кръг на Първа лига, пише „Труд“. Интересното е, че това се е случило на полувремето, а не след края на мача, спечелен от „виолетовите“ с 1:0. Причина за откровението на съдията е било пресилената дузпа, отсъдена за „тигрите“ през първото полувреме. Наказателният удар обаче бе пропуснат от Емил Гъргоров, а впоследствие Яни Пехливанов донесе успеха за домакините.

В края на срещата пък Бадема бе изгонен за невъздържано поведение и изблик на агресия към Вълков. Това е и първи червен картон на опитния играч в 23-годишната му кариера. В петък Дисциплинарната комисия към БФС не пожали бившия национал на България, наказвайки го за четири мача. Така „Витоша“, отстранил в четвъртък „Черноморец“ (Балчик) за Купата на България, ще бъде без ветерана в срещите с „Локомотив“ (Пд), ЦСКА-София, „Черно море“ и „Славия“.