С човек по-малко, Черноморец 1919 загуби първия си мач в „А” Областна група

0
-
-

ФК Черноморец 1919 започна първенството на „А” Областна футболна група със загуба. „Акулите” отстъпиха при гостуването си на Вихър (Айтос) с 0:2. Бургазлии играха повече от полувреме с човек по-малко, след като в 35-ата минута Димитър Белчев получи червен картон. „Сините” бяха подкрепяни от колоритна агитка, която не спря да подкрепя любимците през целия мач.

Двубоят започна лошо за Черноморец. Още в 3-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която минута по-късно превърнаха в гол. „Сините“ можеха да отговорят светкавично, но силен изстрел на Диян Райков премина над напречната греда. В 20-ата минута удар на Жулиен Парушев пък срещна дясната греда.

Малко по-късно сантиметри не достигнаха на Асен Джамбазов да засече центриране на Диян Райков в наказателното поле. Шут от далечно разстояние на Жулиен Парушев пък премина до лявата греда. В 35-ата минута Черноморец остана с човек по-малко на терена. Димитър Белчев получи директен червен картон, след като фаулира откъсващ се нападател на Вихър. Преди да се стигне до нарушението, имаше паднал на терена футболист на „акулите“, но играта не бе спряна. Малко преди края на полувремето Георги Стоянов се намеси решително, отразявайки удар на останал сам срещу него нападател на домакините. В 45-ата минута пък главният съдия не отсъди дузпа в поза на гостите, за нарушение в наказателното поле срещу Михаил Ралев.

В 55-ата минута Вихър удвои аванса си, като в ситуацията останаха сериозни съмнения за засада. След изпълнението на център „сините“ футболисти имаха имаха сериозни претенции за дузпа, каквато обаче не бе отсъдена. 10 минути преди края на мача Черноморец можеше на два пъти да стигне до гол, след две отличния изпълнения на фаул от Диян Райков. В първата ситуация вратарят на Вихър изби пред голлинията, а във втората топката срещна дясната греда. Въпреки негативния резултат, феновете на „акулите“ подкрепяха любимия си отбор до последния съдийски сигнал.

Състав на ФК Черноморец 1919: Г. Стоянов, М. Желев, Д. Белчев, Т. Стоев, Хр. Георгиев, Сл. Костенски, Г. Праматаров, М. Ралев, Ж. Парушев, Д. Райков, Ас. Джамбазов

Резерви: Я. Костадинов, Т. Бачев, П. Георгиев, Ил. Русев, П. Парушев, Д. Тодоров, К. Велиев