Ангел Стойков с първа победа като национален селекционер

0
-
-

България U19 се наложи с класическото 3:0 над Каленбергер Ланд U19 в контролна среща. Това бе първа победа като национален селекционер за бившия на ФК Черноморец 1919 Ангел Стойков. Той стигна до успех във втората си контрола в Германия. Двубоят се игра на стадион „Аугуст-Венцел“ в Барзингхаузен. Три дни по-рано националите завършиха 1:1 с тима на Хановер 96 (U19).

Валентин Йосков откри резултата от дузпа в 47-та минута, а Георги Русев (66`) и Павел Головодов (75`) оформиха крайното 3:0 в полза на България.

Съставът на България U19:

Димитър Шейтанов, Петко Христов, Петър Генчев /Аандреа Христов/, Ангел Лясков /Мартин Симеонов/, Валери Христов, Светослав Ковачев / Павел Головодов/, Иван Тилев /Станислав Иванов/, Георги Янев /Илия Джамов//, Ивайло Найденов, Асен Чандаров, Валентин Йосков /Илия Стефанов/

Селекционер: Ангел Стойков

Контролите бяха част от подготовката на отбора за предстоящите мачове в Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017. Тимът ни е в група 8 заедно с отборите на Португалия, Дания и Беларус. Страната ни ще бъде домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе през есента.