Роналдо пише история,Гълъбинов изпусна дузпа!(ВИДЕО)

0
-
-

Шампионът Ювентус постигна домакински успех с 3:0 над Специя в среща от 25-ия кръг на Серия “А”, а българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов пропусна наказателен удар в добавеното време на втората част. С тази победа “бианконерите” съкратиха съответно на 3 и на 7 точки изоставането си от Милан и Интер при равен брой изиграни двубои.

Бивши съотборници в Берое се намериха в Унгария(СНИМКА)

Победата дойде след активното включване едновременно на Федерико Бернардески и Алваро Мората през второто полувреме. Секунди след влизането на двамата в игра италианецът подаде на испанеца за 1:0 в 62-ата минута, в 71-вата Федерико Киеза удвои след нов пас на Бернардески. Последният отнесе доста критики за играта си този сезон, но тази вечер беше на съвсем друго ниво, и то на нетипичния за себе си пост на ляв защитник. Кристиано Роналдо записа шампионатен двубой №600 в кариерата си и успя да го отпразнува с гол за 3:0 минута преди края. Така той вече има поне по 20 попадения за първенство в 12 поредни сезона – нещо, с което никой друг в света не може да се похвали. Португалецът ще се запомни и с удара си в гредата през първото полувреме.

Гълъбинов се появи като смяна веднага след втория гол и в продължението можеше да намали, но стреля доста слабо и Войчех Шчесни с лекота отрази удара му. Специя е на 15-о място, като е единственият отбор в Калчото с 25 мача.