Реал посече Аякс, ВАР удари рамо на „Белия балет“ (ВИДЕО)

0
benzema

Аякс и Реал Мадрид изиграха страхотен 1/8-финален сблъсък в Шампионската лига. Испанците излязоха победители, побеждавайки на „Йохан Кройф Арена“ с 2:1. По този начин те взеха аванс преди реванша, в който ще бъдат домакини.

В 9-ата минута Серхио Рамос сгреши, Мазрауи нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, но покрай гредата.

В 14-ата минута Винисиус стреля опасно, но Онана изби в корнер.

В 26-ата минута Душан Тадич се измъкна от Рамос и от трудна позиция шутира, ала топката срещна далечната греда.

В 36-ата минута Циех получи абсолютно необезпокояван в наказателното поле, но Куртоа показа класа и спаси с крак.

60 секунди по-късно, след изпълнение на корнер, Куртоа изпусна топката, а Таляфико отбеляза с глава. Първоначално голът беше зачетен, но реферът се консултира с ВАР и прецени, че Тадич е в засада и е в активна позиция. Нападателят блокира с тяло вратаря.

В 51-ата минута Карвахал пусна на дузпа за Бензема, който стреля ниско, но Онана се справи.

След час игра Винисиус намери свободния Бензема, който с плътен удар намери десния горен ъгъл за 0:1.

В 76-ата Таляфико отне на Лукас Васкес, последва подаване отляво и центриране към точката на дузпата. Зиех изпревари Регилон и отбеляза за 1:1.

В 87-ата минута Реал организира перфектна атака. Карвахал пусна перфектен успореден пас в наказателното поле за Асенсио, който отблизо не остави шансове на вратаря за 1:2.