Португалия пречупи Уругвай и си гарантира място в 1/8 финалите

Ronaldo

Последният сблъсък за вечерта между Португалия и Уругвай завърши с резултат 2:0. Португалците закриха с победа деветия ден от Световното първенство като това ги направи категорични лидери в Група Н с пълен актив от точки в изиграните мачове до момента.

Уругвайците започнаха твърдо мача като и последваха множество нарушения срещу противника.

В 16-ата минута Жоао Феликс излезе на стрелкова позиция, но ударът му рикошира в ъглов. Минута по-късно Кристиано Роналдо получи шанс да стреля от пряк свободен удар близо до наказателното поле, но топката удари стената.

Изненада в 33-ата минута, Родриго Бентанкур направи добър рейт като преодоля трима португалци и излезе сам срещу вратаря, но Диого Коща с добра намеса не позволи кълбото да влезе в мрежата.

Три минути по-късно Бентанкур отново изпъкна с добра изява в наказателното поле, но отново не можа да завърши атаката по най-добрия начин.

До края на полувремето играта се пренесе в средата на терена, но до голови ситуации не се стигна.

В 52-ата минута мачът беше спрян за момент като причината беше излязъл фен на терена.

Секунди след като беше подновена играта Жоао Феликс стреля силно от пенала към вратата на Серхио Рочет, но изстрелът мина близо до страничната греда и излезе в аут.

В 54-ата минута резултатът бе открит след като Бруно Фернандеш направи добро центриране към Кристиано Роналдо и топката се оказа в мрежата. Голът бе записан за момент на Роналдо, но ситуацията бе спорна, дали нападателят изобщо игра с кълбото. Въпреки спекулациите Португалия поведе в резултата с 1:0.

Фантастична ситуация за Уругвай в 75-ата минута, Макси Гомес отправи силен шут към вратата на Диого Коща, но топката срещна страничния стълб.

Още едно положение бе пропуснато от уругвайците, този път влезлият като резерва Луис Суарес се размина с гола в 77-ата минута. Минута по-късно късмета не се усмихна и на Джордан Де Араскаета, който бе спрян от стража на Португалия.

В 90-ата минута се наложи намесата на ВАР за игра с ръка в наказателното поле на Хосе Мария Химене и реферът показа бялата точка.

Зад топката застана Бруно Фернандеш, който не сгреши за 2:0 в полза на португалците.

С тази победа Португалия си гарантира мястото в 1/8 финалите на Мондиал 2022.