Поморие завърши шести след бой по Литекс

0

Поморие приключи ударно сезона във Втора лига. Възпитаниците на Веселин Бранимиров се наложиха с 2:0 при гостуването си на Литекс. Спечелените три точки позволиха на морския тим да завърши на шесто място в крайното класиране.

Първото полувреме премина при равностойна игра, с положения и пред двете врати, но до гол така и не се стигна.

Втората част започна вихрено за поморийци, които поведоха след 120 секунди игра. Мирослав Коев центрира в наказателното поле, където Живко Петков засече с глава. Вратарят изби, но топката се върна при нападателя, който при добавката не сгреши за 0:1.

В 76-ата минута Поморие предреши крайния победител. Мартин Теменлиев изрита силно топката, защитата на домакините сгреши и Живко Петков, останал сам срещу вратаря, оформи крайното 0:2.