2
sozopol neftohimik
-
-

Созопол победи с 3:1 Нефтохимик в регионалното дерби от последния кръг на Втора лига. Резултатът нямаше никакво значение и за двата тима, които от следващия сезон ще мерят сили в Трета лига.

За „шейховете“ дебют записа 15-годишният Димо Кръстев. Много добре за гостите се представи и 2 години по-големият Верон Кукуринков.

„Небесносините“ поведоха в 14-ата минута, след хубав удар от дистанция на Теодор Стефанов. Нефтохимик успя да изравни чрез Стойко Иванов, който засече с глава центриране в наказателното поле.

Созопол стигна до трите точки в края на мача. В 84-ата минута Мустафа Мустафа даде аванс на домакините, след като от близко разстояние засече центриране отдясно. В даденото продължение Кристиян Пешов завърши контраатака на „небесносините“, оформяйки крайното 3:1.