Поморие се опъна на лидера, но загуби

0

Поморие загуби гостуването си на Етър (Велико Търново) с 1:2. Двубоят бе от VI кръг на Втора професионална лига и се проведе на ст. „Ивайло“. Мачът премина при равностойна игра, като тимът на Малин Орачев спокойно можеше да си тръгне поне с точка.

Поморие можеше да поведе след половин час игра. Ахмедов обаче се размина с топката пред голлинията. В ответната атака пък домакините откриха чрез Николай Цветков. Поморийци обаче отговориха почти светкавично. Мартин Василев с първия си гол за тима изравни в 37-ата минута.  Етър успя да стигне до победата в 54-ата минута, когато Стефан Неделчев направи добавка за 2:1. До края Ахмедов можеше да изравни, но топката бе избита от Акалски. В 84-ата минута пък резервата Иван Колев получи директен червен картон.

Състав на Етър: К.Акалски, М.Минков, И.Скерлев, М.Николов, Н.Цветков, П.Димитров-капитан /89 – Петков/, С.Иванов, С.Генчев, С.Неделчев /58 – Плахов/, Ч.Ивайлов, Д.Кямил /74 – Тодоров/

Резерви: Ц.Цанков, А.Кирилов, Г.Ташев, И.Петков, М.Плахов, Ц.Тодоров, Я.Генчев

Състав на Поморие: Д.Тодоров, А.Иванов, А.Ахмедов, Б.Расим /56 – Шерденов/, Г.Петков-капитан, Д.Лозев /73 – Колев/, М.Тевия, М.Василев, М.Танев /63 – Стоянов/, Х.Казаков, Х.Лемперов

Резерви: Д.Илиев, Д.Стоянов, И.Колев, И.Шерденов, К.Георгиев, М.Коев, С.Шопов