Странджа-Агрокорн спечели дербито с Черноморец 1919

0

Странджа-Агрокорн спечели дербито от III кръг на „А” Областна футболна група с Черноморец 1919. „Акулите” отстъпиха с 0:2 като гости на тима от Средец. Щастливите домакини изтъкнаха, че без финансовата подкрепа на г-н Ангел Ангелов успехите на отбора биха били невъзможни. За да стимулира тима си, на трибуните присъстваше и кметът на Средец инж. Иван Жабов.

Черноморец можеше да поведе още в 3-ата минута, но опасният удар на Жулиен Парушев бе уловен от вратаря на домакините. Последваха два пропуска от удобни ситуации на Илия Русев. Далечен изстрел на Слави Костенски затрудни максимално стража, който все пак успя да избие в корнер. В 20-ата минута и отборът от Средец пропусна отлична възможност да открие, след като топката премина на сантиметри в аут. Малко по-късно Георги Стоянов със страхотен рефлекс запази вратата си суха. В заключителните минути гостите осъществиха натиск и създадоха няколко опасности пред противниковата врата. Удар на Илия Русев мина до дясната греда, а шутът на Асен Джамбазов пък бе уловен от вратаря. След центриране на Тодор Бачев топката бе засечена от Жулиен Парушев, но отново стражът на Странджа се справи.

Втората част премина изцяло под диктовката на домакините. Те успяха да поведат още в 50-ата минута. След центриране отляво, Иван Христов с шпагат засече за 1:0. Последваха доста опасности пред вратата на гостите, които обаче не доведоха до ново попадение. Такова все пак падна в 70-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на гостите, отново Иван Христов бе най-съобразителен, изпращайки топката в мрежата за 2:0. До края на мача бургазлии опитаха натиск, но успяха да стигнат само до няколко разбърквания в наказателното поле на Странджа-Агрокорн.