Созопол не успя да победи Банско

0

Созопол не успя да победи като домакин Банско. Двубоят от VI кръг на Втора професионална лига завърши при 0:0. Срещата се проведе пред около 600 зрители на стадион „Арена Созопол“. Изключително неприятно впечатление пък направи постоянното лежане по терена от страна на футболистите на Банско.

Созопол можеше да открие резултата още в 13-ата минута. Делчев с глава центриране в наказателното поле, но топката бе изчистена от защитник на Банско от голлинията. Теменлиев пък се намеси сигурно, след удар на Цурев. В 42-рата минута Борисов можеше да даде преднина на своя отбор. Изстрелът му обаче премина до дясната греда.

В 60-ата минута Созопол имаше два добри възможности да поведе. Първо Тафраджийски, а след него и Митев, обаче не бяха точни. Пет минути преди края на мача, противно на показаното на терена, гостите можеха да стигнат до трите точки. Ударът с глава на Шишков, обаче срещна напречната греда. В продължението на мача резервата Станимир Баев можеше да донесе успеха на „небесносините“, но изстрелът му мина до десния страничен стълб.

Състав на Созопол: Теменлиев, Делчев, Борисов /48 – Баев/, Иванов /67 – Идризов/, Христов, Янчев, Хашев, Тафраджийски, Георгиев /61 – Радев/, Ганев, Митев

Състав на Банско: Абдиков, Шишков, Цурев /50 – Фикийн/, Илиев, Хаджиниколов /90 – Туджаров/, Лазаров /67 – Лима/, Адемов, Зайденов, Лечов, Топузов, Михайлов