Под Околчица: Царско село изпусна куп положения и Ботев Вр (ВИДЕО)

0
Снимка: Царско село

Ботев (Враца) и Царско село не излъчиха победител в мач от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0.

Царско село можеше да поведе по-малко от 120 секунди след първия съдийски сигнал. Ален Стеванович влезе на 2 метра в наказателното поле и стреля, но право Красимир Костов.

В 8-ата минута Стеванович и Димо Бакалов направиха отлично двойно в наказателното поле. Първият отправи завършващия удар, който обаче премина високо над вратата.

След четвърт час игра Васил Шопов центрира отдясно. Димо Бакалов овладя добре, ала шутът му бе слаб и Костов улови сигурно.

В 27-ата минута Виктор Василев проби отляво и пусна хубав успореден пас. Дориан Бабунски и Матус обаче последователно се разминаха с топката.

5 минути по-късно Лукас Диас стреля от дъгата пред наказателното поле наказателното поле. Топката рикошира във футболист на домакините и заблуди Костов, но за негова радост премина до лявата греда, излизайки в корнер.

Четвърт час преди края Охене отправи силен шут от дистанция, който обаче премина встрани от вратата.

В 77-ата минута Царско село на два пъти можеше да поведе. Първо, след центриране от корнер, Костов изби удар, отправен 7-8 метра. Секунди по-късно Мезу овладя на гърди в наказателното поле, обърна се и стреля в долния десен ъгъл, но отново стражът на врачани със страхотен рефлекс успя да спаси.

180 секунди по-късно Мезу шутира силно от границата на наказателното поле, но над напречната греда.