Историята сочи – Черно море бие Берое с 1:0

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Любопитни факти от домакинските мачове на Черно море срещу Берое за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи на „Тича“ е: 5 победи за домакините, 3 равенства и 2 успеха за беройци.

Най-често двубоите във Варна са приключвали при следните резултати: 1:0 – 10 пъти (9 за Черно море и 1 за Берое), 2:0 – 8 пъти в полза на черноморци, и 2:1 – 8 пъти (5 пъти за моряците и 3 пъти за беройци), 0:0 – 6 пъти.

Най-изразителната победа на Черно море е с 5:0 на 9 март 1985 година. Най-резултатният двубой е равенството 3:3 на 25 ноември 1989 година.

През първите полувремена са отбелязани 51 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 56.

Най-резултатни от Черно море в двубоите във Варна са били: 4 гола – Г. Илиев, 3 – Г. Димитров- Червения, Д. Георгиев, Р. Рафиев, Пл. Ганев и Н. Спасов.

За Берое най-много голове е отбелязал: 3 – П. Еуженио.

Исмаил Иса е вкарал голове и за двата отбора.

За Черно море са отсъдени 8 дузпи, от които са реализирани 5 и са пропуснати 3 от Cт. Богомилов, М. Милчев и Сл. Жеков. В полза на Берое са отсъдени 2 дузпи, като едната е реализирана от П. Петков, а другата е пропусната от Cт. Найденов.

Хеттрик за Черно море е реализирал Г. Димитров-Червения при победата с 3:0 на 22 октомври 1961 година.

За Берое хеттрик направи П. Еуженио на 17 февруари 2018 година при победата на заралии с 4:1.

В 16-и кръг двата съперника са играли само веднъж на 11 декември 1985 година, когато Берое победи с 2:1. През ноември Черно море и Берое са играли в морската ни столица за първенство 8 пъти, като домакините имат 3 победи, гостите една и 4 двубоя са завършили наравно.