Камбуров е втори в битката по КПД в Берое!

0
Снимка: beroe.bg

Въпреки че е безспорният лидер на Берое и има решителен принос за три от шестте победи на тима от началото на сезона, Мартин Камбуров може да се окаже поне статистически засенчен от гледна точка на успеваемостта в атаката на „зелените“, пише „Мач Телеграф“. Цифрите от началото на шампионата сочат, че лятното попълнение Омар Камара вкарва с половин час по-често от рекордьора по голове в българското първенство за всички времена. Двамата са взели участие в равен брой срещи – по 10. Роденият във Франция национал на Мавритания обаче е записал едва 374 игрови, за които е успял да вкара три попадения. Реално те носят четири точки в актива на Берое.

Камара се разписа за първи път при загубата от Славия на „Овча купел“ с 2:3. Здравенякът влезе на почивката на мястото на Илиян Стефанов и само три минути по-късно се разписа за 2:1 в полза на старозагорци след подаване на Мечев. Преди това Кукула бе дал аванс на гостите с единственото си попадение през кампанията, а Тони Тасев изравни от дузпа, отсъдена с намесата на ВАР. Националът Ради Кирилов обаче се развихри тогава и с гол и асистенция за Калоян Кръстев донесе обрата на „белите“. Другите попадения на Камара са срещу Арда (от дузпа за 1:0) при равенството 1:1 и победното срещу Локо Пд.

Контузиите обаче пречат на Камара да разгърне в по-голяма степен потенциала си.Той влезе като смяна срещу ЦСКА 1948, но остана на терена само десетина минути. След това същата контузия не му позволи да доиграе и мача с Лудогорец в Разград. Хубавото е, че възстановяването му приключи и той вчера замина с групата от 19 души за Варна.

В отчитането на КПД-то в Берое могат да са критични към Кийлън Лебон. За играч на неговата позиция, а и спрямо шансовете, до които достига по вече на срещите, двата гола и двете асистенции, които направи, са твърде малко. Французинът, дошъл под Аязмото по препоръката на Гаюс Макута, е наистина отличен дрибльор, но неговите пропуски и грешни решения в доста ситуации, лишиха отбора от още няколко точки. Дори в последния мач срещу Пирин имаше положения, в които той бе длъжен да направи повече. По-ефективен от него вече е и Абубакар Тунгара, който се разписа в два поредни мача. Все пак трябва да отчетем подобрението в представянето на Лебон в сравнение с миналия сезон, в който той записа 19 мача и вкара само един гол.

Другият, от който се очаква тепърва да изработва и бележи попадения, е Даниел Генов. Той също дълго лекува травма, но вече натрупа ритъм и е време да открие своята сметка.