Племенникът на Велизар Димитров торпилира ЦСКА-София! Септември на финал за Младежката шампионска лига!

0
-
-

Сепетмеври направи подвиг като в реванша отнесе ЦСКА с 3:0 като гост.
Септември изоставаше с 1:2 в първата среща, тъй като падна у дома. Но на реванша с три безответни гола, всичките преди почивката, реши изхода на срещата. В герои за септемврийци се превърнаха Калоян Симеонов, Мартин Тодоров и Симеон Александров. Септември ще се изправи срещу Лудогорец във финала за купата, която дава право на шампионът да играе в юношеската лига на УЕФА за сезон 2020/2021. Срещата трябва да се играе на 20-и този месец, като БФС трябва да определи и града-домакин на финала.
Срещата не блестеше с високо темпо, но предложи малко по-добро качество на футбола в сравнение с първия мач. Гостите от Септември нанесоха своя удар в средата на първата част, след като Мартин Тодоров проби и подаде на Калоян Симеонов, който наказа бившите си съотборници.  По ирония на съдбата той е племенник на един шефовете в ЦСКА-София- Велизар Димитров!В края на първата част Тодоров вкара с глава след центриране от фаул на Васил Бакалов, а минути по-късно и Симеон Александров с помощта на рикошет вкара третото попадение.
След почивката домакините тотално рухнаха и за целия мач имаха едва една възможност и то в края на мача, но вратарят Александър Михайлов се намеси и пресече подаването. Пред другата врата беше много по-напрегнато и Симеон Александров на два пъти пропусна да направи победата на Септември още по-убедителна.
В другата полуфинална двойка Лудогорец завърши 0:0 като гост на Локомотив (Пловдив), след като в първата среща го победи с 4:0.